رضاقلی نوروزی

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس

آرشیو مطالب

جستجوگر

یافته ها در جستجو

امکانات وب

برچسب ها

رضاقلی نوروزی از خوانندگان قدیمی دوره قاجار میباشد و همانگونه که گفته میشود و از کارهایش مشخص است او خواننده آواز و تصنیف ضربی بوده است.

رضاقلی نوروزی

شرکت ماهور رضاقلی نوروزی را اینگونه معرفی میکند:"رضاقلی نوروزی شامبیاتی از خوانندگان تصنیف و آواز ضربی و همچنین از نوازندگان تمبک در اواخر دوره قاجار است. تاریخ تولد او به درستی مشخص نیست ولی قرائن حاکی از آن است که وی در نیمه قرن سیزدهم یا حدود سال ۱۲۵۰ شمسی به دنیا آمد. او در جوانی به شهربانی راه یافته و از این رو به"رضاقلی خان نظمیه" نیز مشهور بوده است.شهرت رضاقلی خان عموماً به اجرای تصنیف و آواز ضربی بوده است.رضاقلی خان در محله گلوبندک تهران که اکنون جزء پارک شهر است زندگی میکرده.رضاقلی خان در اواخر سال ۱۲۸۷ شمسی/۱۹۰۹ میلادی به همراه گروهی از موسیقی دانان برجسته از جمله درویش خان و سید حسین طاهرزاده برای ضبط صفحه از طریق روسیه وارد لندن شد. برنامه سفر این گروه به دعوت شرکت گرامافون به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس این شرکت تدارک یافته بود.اجرای آواز در این سفر بر عهده طاهرزاده و خواندن تصنیف برعهده رضاقلی خان بوده است. که نام رضاقلی خان نوروزی بر روی ۱۲۰ اثر به عنوان تصنیف خوان و نوازنده تمبک دیده میشود. رضاقلی نوروزی در سال ۱۳۰۹ شمسی از جهان رخت بربست. 

دانلود آهنگهای رضاقلی نوروزی :      / تصنیف حجاز (آلبوم تصنیف های دوره قاجار)    / تصنیف اصفهان (آلبوم تصنیف های دوره قاجار)

- خرید پستی و جرئیات آلبوم تصنیفهای دوره قاجار رضاقلی نوروزی

نویسنده : afshin shahryari بازدید : 41 تاريخ : يکشنبه 6 دی 1394 ساعت: 4:41
برچسب‌ها :

آخرین مطالب

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :