اوضاع بازار ارز دلواپس کننده است به رییس جمهور تذکر دهید/ پورابراهیمی

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
اوضاع بازار ارز دلواپس کننده است به رییس جمهور تذکر دهید/ پورابراهیمی

,
تاريخ ارسال:4:37
دیدگاه ها:

رئیس مجلس در پاسخ به تذکری راجع به ارز از کمیسیون اقتصادی خواست نوسانات فعلی بازار ارز را مورد پیگیری قرار دهد و پیشنهادات خودرا در این زمینه ارائه کند.

" target="_blank">اوضاع بازار ارز دلواپس کننده است به رییس جمهور تذکر دهید/ پورابراهیمی

رئیس مجلس در پاسخ به تذکری راجع به اوضاع بازار ارز از کمیسیون اقتصادی خواست نوسانات فعلی بازار ارز را مورد پیگیری قرار دهد و پیشنهادات خودرا در این زمینه ارائه کند.

لاریجانی: کمیسیون اقتصادی اوضاع بازار ارز را پیگیری کند و راهکار بدهد

محمدرضا پورابراهیمی در جلسه علنی صبحگاه امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: امروز بازار ارز اوضاع دلواپس کننده ای دارد و ظرف چند ماه گذشته عدم مدیریت صحیح بازار ارز ارزش پول ملی را حدود ۲۵ درصد کم کردن داده است.

عبارات مهم : سرمایه گذاری – مدیریت وی افزود: این اوضاع در جذب سرمایه گذاری خارجی و رابطه زیاد کردن ریسک سرمایه گذاری اثر منفی داشته و آثار تورمی به دنبال داشته هست. ضمن اینکه یکی از دستاوردهای دولت که تک رقمی کردن قیمت تورم بوده نیز با مسئله مواجه شده است است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: بانک مرکزی توان مورد نیاز جهت مدیریت بازار ارز را ندارد و مورد نیاز است مجلس ورود کند و به مدیر جمهور تذکر دهد.

وی با تاکید بر اینکه بازار ارز قابل مدیریت هست، گفت: ما معتقدیم اعدادی که در بازار ارز معامله می شود عدد واقعی نیست. امروز حبابی ایجاد شده است و تقاضای روانی در کشور را به دنبال داشته است لذا از شما (رئیس مجلس) می خواهیم به این عنوان ورود کنید و اگر صلاح می دانید راهکارهای عملیاتی وجود دارد که در جلسه کمیسیون اقتصادی آن را بررسی کردیم.

به گزارش ایسنا، علی لاریجانی مدیر مجلس در پاسخ به این تذکر یادآور شد: اصل عنوان مهم هست. در بحث قیمت ارز بانک مرکزی باید توضیحات کافی داشته باشد و راهکاری جهت آن ارائه کند

وی یادآور شد: کمیسیون اقتصادی هم عنوان را پیگیری کند و جلساتی بگذارد و پیشنهاداتی ارائه کند. من هم پیگیر این عنوان خواهم بود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir


اوضاع بازار ارز دلواپس کننده است به رییس جمهور تذکر دهید/ پورابراهیمی

واژه های کلیدی: سرمایه گذاری | مدیریت | کمیسیون | اقتصادی | مرکزی | بازار | خبر | اقتصادی

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب