در ایام فاطمیه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
در ایام فاطمیه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم

,
تاريخ ارسال:16:50
دیدگاه ها:

در برپایی مجالس ایام کنیم چراکه خیلی مطلوب چنین مراسمی نیست.

در ایام فاطمیه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم

به گزارش حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان به نقل از روابط عمومی شرکت تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد ضمن پر اهمیت برشمردن بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: کانون های مداحان و شعرای آیینی در سراسر کشور با تشکیل کمیته های خاص و همراهی با بقیه شبکه های مردمی که با شرکت تبلیغات اسلامی در ارتباط هستند از هم اکنون باید به فکر برگزاری برنامه های خاص ای جهت مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی باشند.

وی ادامه داد: علی رغم فضاسازی های وسیعی که از طرف دشمن های علیه انقلاب اسلامی انجام شد و خشن ترین تهدیداتی که از طرف قدرتهای جهانی متوجه انقلاب شد اما، حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخ دندانشکنی به همه آنها بود طوری که بنگاه های خبری قدرتمند دنیا نتوانستند این حرکت بزرگ مردمی را نادیده بگیرند و مجبور شدند بخشی از آن را در دنیا منعکس کنند. همین حضور مردم معادلات سیاسی دشمن های را بر هم زد.

روحانی نژاد تاکید کرد: مقام معظم رهبری از ملت کشور عزیزمان ایران به خاطر این حضور منسجم تقدیر کرد و از مسئولین خواست که کمر همت ببندند و خدمت کنند به این ملت بزرگی که شرایط را خیلی خوب درک می‌کنند. یک جمله بسیار مهمی حضرت آقا در این خبر داشت مبنی بر اینکه مسئولان توجه داشته باشند که از ملت عقب نمانند. مسئولان باید در برابر قدرتهای جهانی نترس باشند و پا به پای مردم پیش بروند.

در ایام فاطمیه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم

معاون امور فرهنگی و تبلیغ شرکت در بخش دیگری از سخنانش گفت: توصیه دیگر این است که ما در آستانه فاطمیه دوم به سر می بریم. فاطمیه اول در کشور برگزار شد. ما که در حوزه فرهنگ دینی در کشور تلاش می‌کنیم سعیمان بر این است که فاطمیه دوم را با شکوه هرچه تمام تر برگزار کنیم. شرایط فعلی اجازه نمی دهد که ما جهت ایام فاطمیه مدت تعیین کنیم. این را می گذاریم به عهده عرف مردم و عرف هر منطقه از کشور.

وی تصریح کرد: در برپایی مراسم ایام فاطمیه چند مساله را باید لحاظ بکنیم یکی اینکه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم. تشییع جنازه نمادین خیلی مطلوب چنین مراسمی نیست. مسائل امنیتی مراسم فاطمیه هم به وسیله ستادهای ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی در کشور لحاظ می‌شود.آنچه که در این ایام مهم است بیان معارف فاطمی هست. با مطرح کردن معارف فاطمی مثل خطبه فدکیه می توانیم بنیانهای فکری و عقیدتی مردم را تقویت کنیم.

روحانی نژاد یادآور شد: تقریبا یک سال از آخرین ملاقات مداحان با مقام معظم رهبری گذشته است و الان در آستانه ملاقات دیگری با معظم له هستیم. باید بررسی کنیم که چه میزان از مطالبات مقام معظم رهبری از مداحان محقق شده است هست. این مساله را حتما در این جلسه مطرح کنید.

گفتنی هست؛ چهارمین نشست فصلی مسئولین کانون مداحان و شعرای آئینی استانها ۲۳ بهمن در سالن اجتماعات معاونت امور فرهنگی و تبلیغ شرکت برگزار شد.

در برپایی مجالس ایام فاطمیه از تشییع جنازه نمادین خودداری کنیم چراکه خیلی مطلوب چنین مراسمی نیست.

انتهای پیام/

باید پیگیر مطالبات مقام معظم رهبری از مداحان باشیم

واژه های کلیدی: مقام معظم رهبری | تشییع جنازه | ایام فاطمیه | انقلاب | برگزاری | اسلامی | مناسبت های مذهبی | ائمه اطهار

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب