علت زیاد کردن در قبض های برق چیست؟

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
علت زیاد کردن در قبض های برق چیست؟

,
تاريخ ارسال:20:45
دیدگاه ها:

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته‌های مدیرعامل توانیر این مساله جهت یکسان سازی دریافت عوارض از مشترکان مناطق متفاوت است.

" target="_blank">علت زیاد کردن در قبض های برق چیست؟

نمایندگان مجلس در مصوبه ای عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی را در بودجه ۹۷ به تصویب رساندند که طبق گفته های مدیرعامل توانیر این مساله جهت یکسان سازی دریافت عوارض از مشترکان مناطق متفاوت است.

ماجرای عوض کردن تازه در قبض های برق چیست؟

عبارات مهم : نمایندگان مجلس – نماینده مجلس

آرش کردی، نماینده مجلس در تشریح جزییات عوض کردن تازه در قبوض برق، اظهار کرد:

تا کنون عوارض هشت درصدی روی هر کیلوات ساعت مصرف محاسبه می شد ولی اکنون بنا شده است این مبلغ روی بهای مصرفی از مشترکان محاسبه و اخذ شود.

به گفته وی در بعضی از استان ها مانند خوزستان میزان مصرف برق ذاتا بالا است و مشترکان در این نوع مناطق در قیاس با مناطق دیگر کشور مصرف بالاتری دارند بر همین اساس با شبیه سازی که صورت گرفت این مبلع هشت درصد تعیین شد و از این به بعد مبلغ دریافتی روی بهای مشترکان محاسبه می شود.

نمایندگان مجلس در آخرین جلسه علنی مجلس و در جریان بررسی شرح حال لایحه بودجه در بخش درآمدی، بند «ه» تبصره شش لایحه مربوط به عوارض هشت درصدی مبلغ برق مصرفی در بودجه ۹۷ را به تصویب رساندند که بر اساس آن عوارض تامین منابع اجرای طرح های توسعه ای و نگهداری شبکه های روستایی و تولید برق تجدیدپذیر و پاک به میزان هشت درصد برق مصرفی در سقف ۱۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال تعیین می شود.

طبق این مصوبه، مشترکان روستایی و چاه های کشاورزی از شمول حکم این بند معاف هستند. این بند با ۱۳۹ رای موافق، ۶۴ رای مخالف و ۱۰ رای ممتنع از مجموع ۲۴۰ نماینده حاضر به تصویب رسید. پیش از تصویب این بند، برخی نمایندگان نسبت به زیاد کردن قیمت برق در شرایط فعلی کشور هشدار دادند و گفتند که این امر به مصلحت نیست.

گردآوری: گروه خبری سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir

علت زیاد کردن در قبض های برق چیست؟

واژه های کلیدی: نمایندگان مجلس | نماینده مجلس | لایحه بودجه | کشاورزی | خبر | اقتصادی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب