«رنج و رنجور» سه شاعر

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
«رنج و رنجور» سه شاعر

,
تاريخ ارسال:11:34
دیدگاه ها:

نمایشگاه نقاشی «رنج و رنجور» با الهام از شعرهای خیام، عبید زاکانی و ملک‌الشعرا بهار به نمایش درمی‌آید.

«رنج و رنجور» سه شاعر

به گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ نمایشگاه نقاشی «رنج و رنجور» با الهام از شعرهای خیام، عبید زاکانی و ملک‌الشعرا بهار، به نمایش درمی‌آید.

«رنج و رنجور» آثاری است از ملیحه رستمی که از حس و اندیشه شعرهای حماسی، عارفانه و باعشق این سه شاعر برگرفته شده‌اند.

«رنج و رنجور» سه شاعر

این مجموعه شامل ۳۰ اثر در ابعاد متفاوت است که ۱۵ دی ماه ساعت ۱۶ در گالری ایده پارسی افتتاح خواهد شد.

رستمی راجع به این نمایشگاه می‌گوید:

«ادبیات پارسی سرشار از مباحث حماسی، روایات عارفانه و عاشقانه، اسطوره ها، فلسفه و اخلاق هست. چه نظم باشد چه نثر، به عنوان غذای روح، آنقدر غنی است که مرجع خوبی جهت الهام گرفتن می باشد. هنر و ادبیات گاهی شبیه حلقه های زنجیر آنچنان به یکدیگر متصلند که درک هر یک با حضور دیگری ملموس‌تر می‌شوند و روشن است که زندگی نمی‌تواند خالی از ادبیات باشد.

آنچه عامل خلق یک اثر نقاشی می‌شود نتیجه ذوق و الهام نقاش از دغدغه‌هایی است که دارد. حال اگر این دغدغه‌ها از بطن ادبیات باستانی کشور عزیزمان ایران زمین بیرون آید و با جادوی قلم مو و رنگ به تصویر کشیده شود تاثیرگذاری دو چندانی خواهد داشت و حس و حال‌های کمرنگ شده است با دیدن نقاشی‌های برگرفته از ادبیات در بعد ذهن مخاطب مجددا فعال خواهد شد. قدم برداشتن در جهت حفظ ادبیات کهن و حتی نو و تاکید بر اندیشه‌های ارزشمند بزرگانی که قبل‌تر مسیر تفکر و تعالی را پیموده‌اند از علاقمندی‌های من است.

نمایشگاه نقاشی «رنج و رنجور» با الهام از شعرهای خیام، عبید زاکانی و ملک‌الشعرا بهار به نمایش درمی‌آید.

برخی مخاطبان انتظار مشاهده واژه به واژه شعر را در بطن هر اثر دارند ولی دوست دارم این توصیه را اشاره کنم که آثار نقاشی من برگرفته از حس و اندیشه شعرهای است و یک گام فراتر از تصویرسازی صرف می باشد. به عبارتی نمایش احساس و تفکر پشت هر شعر منتخب می باشد. من شعرهایی را که می‌خوانم و می‌توانم ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کنم را نقاشی می‌کنم. مجموعه حاضر از بطن اندیشه‌های شاعران بزرگ خلق شده‌اند.»

این نمایشگاه تا ۲۰ دی‌ماه، هر روز از ساعت ۱۷ تا ۲۰ میزبان علاقمندان خواهد بود.

انتهای پیام/

نمایشگاه نقاشی در گالری پارسی

«رنج و رنجور» سه شاعر

واژه های کلیدی: نمایشگاه | نمایش | نقاشی | مجموعه | اخبار فرهنگی | نمایشگاه | خوشنویسی |

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها