«سگی که می‌خواست خورشید باشد» انتشار شد

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
«سگی که می‌خواست خورشید باشد» انتشار شد

,
تاريخ ارسال:10:36
دیدگاه ها:

کتاب «سگی که می‌خواست خورشید باشد» چهارده داستان از مردمان کشورهای متفاوت آسیا را با ترجمه محمد هدایی در خود گنجانده است.

انتشار شد" target="_blank" data-wpel-link="internal">«سگی که می‌خواست خورشید باشد» انتشار شد

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ قصه‌ها تار و پودهای هویت فرهنگی هر ملت و سرزمین به شمار می‌روند، روایت‌هایی که تافته در آداب و رسوم، باورها و اندیشه مردمان یک سرزمین، آنها را هویت داده و حقیقت‌های مکتوم آن دیار و سرزمین را جهت سال‌های سال ثبیت و در ذهن و یادها نگاه می‌دارد.

قاره کهن آسیا که شاید بتوان از آن به عنوان بزرگ‌ترین و متنوع‌ترین اقلیم بشری از منظر آداب و رسوم و باورهای فردی و قدیمی‌ترین مهد باورهای دینی در دنیا به شمار آورد، از دیرباز یکی از کانون‌های تولید چنین داستان‌ها و روایت‌های داستانی بوده و بسیاری از آنها را در قالب‌های و شیوه‌های متفاوت بیانی و روایی بر جای گذاشته هست. قصه در فرهنگ آسیایی در واقع راهی جهت زیست بهتر به شمار می‌رود، زیستی که گاه میراث آسمان جهت انسان بوده و گاه روش‌هایی است جهت زندگی معرفت‌آمیز جهت تمامی آنهایی که در نسل‌های آتی آن را می‌خوانند.

کتاب «سگی که می‌خواست خورشید باشد» نیز با چنین رویکردی چهارده داستان از مردمان کشورهای متفاوت آسیا را در خود گنجانده هست. کتابی که یادآور آثار داستانی نوستالژیک داستانی مردمان آسیا در سال‌های دور و نزدیک به شمار می‌رود و بیش از هر چیز باید آنها را روایت‌های مکتوب‌شده بر پایه متل‌ها و قصه‌ها و افسانه‌های مردمان این مناطق به شمار آورد.

«سگی که می‌خواست خورشید باشد» انتشار شد

مردمان کشور عزیزمان ایران در کنار هند، پاکستان، ژاپن، فلیپین، مالزی، برمه، کره، افغانستان، مالزی، تایلند، نپال، سنگاپور و سریلانکا در این کتاب داستان‌هایی را برگرفته از باورها و رسوم کهن خود بازگو کرده‌اند که بسیاری از آنها دهان به دهان مخاطبان خود چرخیده و سالیان سال نقل محافل بوده است.

نکته قابل توجه در این کتاب روایت دوستی و وفاداری، حرص و طمع، تلاش و موفقیت و بسیاری مضامین دیگر دربارۀ انسان‌ها از زبان یک غیر انسان و به طور عمده حیوانات است که ریشه در سنت کهن افسانه‌های آسیا دارد؛ ولی وجه اشتراک تمامی این داستان‌ها را می‌توان در پیروزی نهایی نیکی بر بدی و خیر بر شر دانست و بر همین اساس است که می‌توان نتیجه گرفت داستان‌هایی که همگی دارای خبر انسانی مشترکی هستند، بدون شک مخاطب خود را نیز فراتر از مرزهای جغرافیایی سرزمین رخداد خود، و در سراسر دنیا جسجو می‌کنند.

محمد هدایی گردآورنده این کتاب در مقدمه خود می‌نویسد: «بهترین چیزهایی که آسیا می‌تواند عرضه کند در این قصه‌ها گردآمده است: کوه‌های پوشیده از برف، رودهای پیچان، اقیانوس‌های پهناور، آسمان‌های آبی و جانوران زیبای جنگل‌ها و دشت‌ها…»

انتشارات کتاب نیستان «سگی که می‌خواست خورشید باشد» را در ۱۳۶ صفحه و با قیمت ۸۰۰۰ تومان انتشار کرده است.

کتاب «سگی که می‌خواست خورشید باشد» چهارده داستان از مردمان کشورهای متفاوت آسیا را با ترجمه محمد هدایی در خود گنجانده است.

انتهای پیام/

معرفی کتاب «سگی که می‌خواست خورشید باشد»

واژه های کلیدی: داستان | خورشید | افسانه | مالزی | آسمان | داستان | انتشار | اخبار ادبیات

بازدید مطلب: 3

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها