جزئیاتی از رشوه یک میلیارد تومانیِ نفتی

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
جزئیاتی از رشوه یک میلیارد تومانیِ نفتی

,
تاريخ ارسال:2:58
دیدگاه ها:

پرونده‌ای اخیراً در دستگاه‌های نظارتی به جریان افتاده که از پرداخت رشوه یک میلیارد تومانی جهت خرید و فروش محموله‌های نفتی حکایت دارد و در این رابطه ۲ نفر دستگیر و روانه زندان اوین شده‌اند.

میلیارد تومانیِ نفتی" target="_blank">جزئیاتی از رشوه یک میلیارد تومانیِ نفتی

پرونده ای اخیراً در دستگاه های نظارتی به جریان افتاده که از پرداخت رشوه یک میلیارد تومانی جهت خرید و فروش محموله های نفتی حکایت دارد و در این رابطه ۲ نفر دستگیر و روانه زندان اوین شده است اند.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت در حاشیه نشست خبری امروز خود با مدیر شرکت برنامه و بودجه

عبارات مهم : بازداشتگاه اوین – بابک زنجانی

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت با اشاره به اختلاس صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف اظهار داشت:

به نظر من تخلف صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف اختلاس نبوده بلکه یک دزدی است و در این رابطه چند مدیر را برکنار کردم و ممکن است برخی دیگر را هم برکنار کنم.

– آیا مدیران دو تابعیتی همچنان در وزارت نفت حضور دارند؟

واقعاً افرادی جهت شناسایی مدیران دوتابعیتی در اختیار ندارم و اگر قوه قضائیه افرادی را در این رابطه معرفی نماید، آنها را طبق قانون برکنار خواهم کرد. این در حالی است که اختلاس صورت گرفته در شرکت مدیریت اکتشاف از سوی فردی دوتابعیتی نبوده است.

جزئیاتی از رشوه یک میلیارد تومانیِ نفتی

– وصول درآمدهای حاصل از فروش نفت و بلوکه شدن آنها در بعضی کشورها چگونه است؟

در خصوص نقل و انتقالات پول در بعضی از کشورها از جمله چین و کره جنوبی مشکلاتی وجود دارد ولی درآمدهای نفتی کاملاً وصول می شود و در هیچ کشوری بلوکه نیست.

– شرکای بابک زنجانی گفتند بدهی اش را می پردازند؟

کل بدهی بابک زنجانی به همراه سود آن ٣.٥ میلیارد دلار است. شرکای بابک زنجانی اعلام کرده اند که بدهی وی را می پردازند ولی تا این لحظه پرداختی صورت نگرفته است.این عنوان با قوه قضاییه و دستگاه اطلاعاتی از سوی شرکای بابک زنجانی مطرح شده است و آنها ادعا کرده اند بدهی وی را می پردازند.

خبر رشوه یک میلیارد تومانی جهت فروش محموله های نفتی

هفته گذشته خبری با عنوان بازداشت دو نفر از کارکنان شرکت های زیر مجموعه شرکت ملی نفت به اتهام ارتشا در بعضی از رسانه ها انتشار شد.پیگیری خبرنگار از ماجرای این پرونده حاکی هست، ظاهرا این دو فرد بازداشت شده است از سال ها قبل با یکدیگر در ارتباط بوده اند، به طوری که یک نفر از آنها در مجموعه صنعت نفت و دیگری در یک شرکت داخلی که نفت و فرآورده های نفتی خریداری می کرده، مشغول به کار بوده است.

ظاهرا در طول سال های متمادی این کار به عنوان حق الزحمه انجام شده است است و رقم رشوه ای که اکنون به خاطر آن روانه بازداشتگاه اوین شده است اند، حدود یک میلیارد تومان است.در حال حاضر نهادهای نظارتی مشغول بررسی پرونده این دو نفر هستند و با این شرایط ظاهرا رقم اعلام شده است در این خبر رقم اولیه است.نکته مهمی که باید گفت، این همکاری از گذشته بین این دو نفر وجود داشته و ظاهرا همکاری شرکت یافته تلقی نمی شود.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:mehrnews.com

پرونده‌ای اخیراً در دستگاه‌های نظارتی به جریان افتاده که از پرداخت رشوه یک میلیارد تومانی جهت خرید و فروش محموله‌های نفتی حکایت دارد و در این رابطه ۲ نفر دستگیر و روانه زندان اوین شده‌اند.

واژه های کلیدی: بازداشتگاه اوین | بابک زنجانی | مدیریت | بازداشت | پرونده | همکاری | مجموعه | اختلاس

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها