اختلاس گر نفتی چگونه ۲، ۳ ساعت بعد از احضار از کشور خارج شد؟

تبلیغات

نویسنده : afshin shahryari
اختلاس گر نفتی چگونه ۲، ۳ ساعت بعد از احضار از کشور خارج شد؟

,
تاريخ ارسال:13:38
دیدگاه ها:

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اختلاس‌گر ۱۰۰ میلیاردی در بخش اکتشافات وزارت نفت تنها سه ساعت بعد از مطلع‌شدن، کشور عزیزمان ایران را ترک کرده است.

اختلاس گر نفتی چگونه 2، 3 ساعت بعد از احضار از کشور خارج شد؟

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اختلاس گر ۱۰۰ میلیاردی در بخش اکتشافات وزارت نفت تنها سه ساعت بعد از مطلع شدن، کشور عزیزمان ایران را ترک کرده است.

ناگفته ای از فرار متهم فساد تازه نفتی

اسدالله قره خانی، سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم علی آباد کتول با اشاره به وقوع اختلاس مالی در بخش اکتشافات وزارت نفت، گفت:

فردی که این اختلاس را انجام داده حدود ۳۱ سال در این مجموعه مشغول به فعالیت بوده و عمدتا در بخش مالی کار می کرده است و به طریقی اعتماد مجموعه را جلب کرده بود. همچنین پدر این فرد نیز در وزارت نفت کار می کرده است.

عبارات مهم : مجلس شورای اسلامی – دستگاه

وی با بیان اینکه این فرد مسئول امور خزانه بوده و گارانتی نامه ها و مسائل مربوط به پیمانکارها همه نزد وی بوده هست، افزود:

این فرد کاری کرده بود که در سیستم رد پایی از خود به جای نگذارد و از سال ۸۶ یا پیش تر، اقدام به اختلاس کرده و تخلفات وی از سال های ۸۹ بررسی و محرز شده است است که در این وقت ها این فرد به صورت تدریجی از پست خود سوءاستفاده می کرده است و در این مدت چک ها دو امضائه صادر می شده است.براساس بررسی ها اختلاس ها از محل بودجه نبوده است ولی این عنوان که آیا این فرد اسناد و مدارک را جعل می کرده است باید بررسی دقیق تری شود.

اختلاس گر نفتی چگونه ۲، ۳ ساعت بعد از احضار از کشور خارج شد؟

وی با بیان اینکه زمانی که اکتشافات وزارت نفت سیستم نرم افزاری خود را عوض کردن داد و سیستم جدیدی جایگزین کرد متوجه این انحرافات شد، یادآور شد:

زمانی که مسئولان این بخش متوجه انحرافات شدند این فرد را احضار کردند و در همان وقت که پرونده ها را دقیق تر بررسی کردند، متوجه شدند که اختلاس وجود دارد؛ لذا بعد از اینکه به وی اعلام کردند، متوجه شدند که این فرد اتاق کار خود را ترک کرده است.

وی با بیان اینکه بعد از حدود یک ساعت از اطلاع از کشف این تخلفات به دستگاه های نظارتی اطلاع داده شد، افزود:

همسر این فرد صاحب یک آژانس هواپیمایی بوده یا در یک آژانس مشغول به کار بوده است؛ لذا تهیه بلیت از سوی همسراین فرد هماهنگ می شود و این فرد تا غروب و بعد از دو الی سه ساعت بعد از احضار از کشور عزیزمان ایران خارج می شود.

سیستم شرکت بازرسی کل کشور، دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی که حساب ها را سالیانه بررسی می کنند، به چه دلیل نتوانستند در این مدت تخلفات و اختلاس این فرد را کشف کنند؟

آیا این فرد تا این حد ماهر بود که توانست نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان اختلاس یعنی هر سال حدود ۱۰ میلیارد تومان تخلف کند؟

این نشان می دهد که دستگاه های نظارتی علیرغم اینکه تعدادشان زیاد کردن یافته، متنوع شده است اند و فراوانی آنها زیاد شده است و با توجه به اینکه سندها از زیردست آنها می گذرد ولی این تخلف را کشف نکرده اند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاید یکی از دلایل عدم کشف این تخلف این است که این فرد در جایگاه مدیریت مالی بوده و خودش امضاء و سندسازی می کرده هست، تصریح کرد:

شاید علت دیگر این باشد که احتمال دارد این اختلاس سیستماتیک نبوده باشد و این فرد شرکایی نداشته باشدتا این تخلفات درز کند و به تنهایی این تخلفات را انجام داده است، چراکه در غیر اینصورت و در صورت زیاد بودن تعداد افراد در این مدت ۱۰ ساله باید این اطلاعات از جایی درز می کرد؛ لذا این عنوان را می توان از نحوه فاش نشدن این فساد و واکنش‌ این فرد دریافت کرد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس گفت: اختلاس‌گر ۱۰۰ میلیاردی در بخش اکتشافات وزارت نفت تنها سه ساعت بعد از مطلع‌شدن، کشور عزیزمان ایران را ترک کرده است.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع:isna.ir

واژه های کلیدی: مجلس شورای اسلامی | دستگاه | کمیسیون | سیستم | انرژی | تخلفات | اختلاس | خبر

برای حمایت از ما لطفا کلیک کنید

دانلود

مشاهده تگ ها:

صفحات سایت

       مطالب

اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها